Kapat

Yıkanan Çamaşırların Az Buruşması

Anasayfa
Moda ve Giyim Yıkanan Çamaşırların Az Buruşması

Çamaşırlarımızı belirli nedenlerden dolayı yıkayıp temizlememiz gerekmektedir. Bunun buruşmalar yüzünden zor durumlara sebep olması biraz can sıkıcı hale dönüşmektedir. Ütülerken zor  kıvrımların buruşukluğunu düzeltmek can sıkıcı bir iştir. İşte bu yazımızda sizleri bu durumdan nasıl en kolay yollar ile kurtulabileceğinizi anlatacağız. İlk olarak kirli sepetinden başlıyoruz. Kirlenen veya yıkanacak olan eşyalarımızı kirli sepetine atarken dürerek atmanız giysinizin buruşmasını en aza indirger ve büyük bir sorun olan buruşmalar dan kolay yoldan kurtulmamızı sağlar. İlk sorunu çözdüğümüze göre gelelim makinemize.

Çamaşır makinemizin çok dolu olarak çalıştırmak hem eşyalarınızın yıpranmasına hemde fazla buruşmalarına sebep olur. Bu nedenle çamaşır makinesini sıkışmayacak şekilde ayarlamanız sizin ve çamaşırlarınız için daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak tavsiyem işinize en çok yarayabilecek olan tavsiyedir. Çamaşır makinenizin bitip çamaşırları çıkardığınız an kurutmak için asarken yapmanız gereken şey çırpmak olacaktır. Bu çamaşırlarınızı gerer ve en az şekilde buruşmasını sağlar. Ütü yaparken sizi fazla yormaz ve zaman ve güç tasarrufu yapmanızı sağlar. Gününüz en tasarruflu şekilde geçirmiş olursunuz. Eğer sizinde tavsiyeleriniz var ise yorumlarda bahsedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir