Kapat

Yalan Söyleme Sanatı

Anasayfa
Psikoloji Yalan Söyleme Sanatı

Her insan yalan söyler bu doğal bir tepkidir. Yalan bir durumdan kısa süreli kurtulmak olarak belirtilir. Her yalan kendi yalan kümelerine sürükler ve sizi daha çok yanlış ve zor duruma sokmaktan geri kalmaz. Elde ettikleriniz sizlere yalan söylemek zorunda bırakıyor ise sizin için en doğru seçim o işten vazgeçmektir.

Yalan ile yapılan işlerin sonlarında genel olarak başarısızlık görülmektedir. yapılan davranışlar ne kadar olur onayı almış olsa bile yalan söylemeyi gerektirmez. Dünyada yedi milyar insanın yalan söylemesi ne kadar büyük bir aksaklığa yol açtığını bir düşünün. Sadece sizin söylemediğiniz başka insanları nasıl etkilediğini anlatmak istiyorum.

Dünya bir düzen ile işler eğer yalanlar işleyişi engellemese daha düzgün bir dünya ile barışık yaşanabilirdi. Yalan söylemek önceden sizi zafere götürse dahi ileri ki zamanlarda her an hata yapmaya zorlayacaktır. Engel olamazsınız. Söylediğiniz yalan sizi zor duruma götürdüğü zaman ya doğruyu itiraf etmek zorundasınız yada başka bir yalan söylemek zorunda kalacaksınız. Siz en iyisi hata yapmaktan kaçının daha dikkatli olduğunuz sürece yalan söylemek gibi bir durum ile karşı karşıya kalmak zorunda bir süreç yaşamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir