Kapat

Uzmanlar ucuz estetik merkezleri hakkında uyarıyor.

Anasayfa
Kadın Haberleri Uzmanlar ucuz estetik merkezleri hakkında uyarıyor.

2 çocuk annesi kadın, yurt dışında estetik yaptırdıktan 1 ay sonra arabasında ölü bulundu. Uzmanlar ucuz estetik merkezleri hakkında uyarıyor.Bitmek bilmeyen güzellik arayışı yine trajediyle sonuçlandı. 25 yaşındaki anne, uygun koşullarda yapılmayan bir dizi estetik operasyon sonrası oluşan komplikasyonlar sonucunda hayatını kaybetti.

Amerikalı Janelle Edwards uzun süredir karnından ve göğüslerinden şikayet ediyordu. Dominik Cumhuriyeti’nde bir klinikte karın sıkılaştırma, göğüs büyütme ve kalça kaldırma müdahaleleri için bıçak altına yatan kadın bir ay sonra arabasında bilinci kapalı halde bulundu.

2 çocuk annesi Janelle, acilen hastaneye kaldırıldı ancak 30 dakika sonra hayatını kaybetti. Yapılan testler sonucunda genç kadının kan pıhtılaşmasından dolayı öldüğü anlaşıldı. Kan pıhtılaşmasının sebebinin ise yaptırdığı estetik operasyonlar olduğu rapor edildi.

Baştan savma yapılan estetik operasyonlar sonucu ölümlerin sayısı gittikçe artarken doktorlar uyarıyor. American Society of Plastic Surgeons’a konuşan Dr. Susan Downey, “fiyatların ucuz olması size cezbedici gelebilir ancak herhangi bir problem olduğunda hiçbir yasal korumanız söz konusu değil. Kozmetik cerrahinin diğer cerrahi operasyonlardan hiçbir farkı yok.” diye uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir