Kapat

Unutkanlığa Pratik Çareler

Anasayfa
Psikoloji Unutkanlığa Pratik Çareler

Günlük yaşantımızda aklınızdaki binlerce işten yoğun olduğunuz zaman unutkanlık yaşanmaktadır. Kaldıramayacağınız sorunlar, olaylar veya durumlar yapacak olduğunuz işin aksamasına hatta ve hatta tamamen unutulmasına neden olur. Sizleri bu sorundan kurtarabilmek için birkaç küçük tavsiyede bulunacağız.

Evinizde her zaman yanından geçtiğiniz bir dolabın veya masanın sizin unutkanlık derdinize çare olabileceğinizi söylesem ilk başta inanmanızı sağlayamaya bilirim ama yazımızın devamında söyleyeceklerimizin sizin işinize yarayacağından eminiz. İlk olarak kendi bölgenizi oluşturmalısınız. Etraftaki dikkat dağıtıcı etmenlerden arındırılmış bir bölge oluşturarak ilk adımı başarı ile tamamlamış oldunuz.

Her zaman aklınızın bir köşesinde olan bir nesneyi ilk ve son olarak nereye koyduğunuzu bildiğiniz gibi unuttuğunuz eşyaları da bu formül ile hem kaybetmeyecek hem de unutmamış olacaksınız. Bu eşyaların birbiri ile aynı yerde saklanması nerde idi bu sorununu ortadan kaldırmış oldu. Sizlere eşya unutma örneği ile anlatmaya çalıştığım unutkanlık sorunu ile kendinizin hangi konuda unutkanlık ile karşı karşıya kaldığınız olay ile bağdaştırıp sorununuzu kolay yoldan saptar ve çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir