Kapat

Bakın Ünlüler Stresle Nasıl Başa Çıkıyor

Anasayfa
Psikoloji Bakın Ünlüler Stresle Nasıl Başa Çıkıyor

Yoğun ve yorucu hayat şartları altında stres sahibi olmak tabiki de kaçınılmazdır. Önemli olan bunlarla nasıl başa çıkacağımızı bilmemizdir. İşte tam bu noktada sizler için bir araştırma yaptık ve ünlülerin stresle başa çıkma yollarını bulduk. Eğer stres sizide tehdit ediyorsa ve ne yapacağınız konusunda bir fikriniz yoksa işte bu haber tam size göre…

Meg Ryan

Meg Ryan diyor ki; Stüdyoda bana ayrılan soyunma odasındaki boş duvarlardan birine bir pano astırdım. Bu panoya, geçen yıllara ait tatil fotoğraflarını iliştiriyorum. Tatile çıkamadığım zamanlar bu fotoğrafları inceleyip, kendimi eski güzel günlerin hayaline kaptırıyorum. Tatile çıkamamanın ve sürekli kamera karşısında rol yapmanın verdiği stresi o fotoğraflar sayesinde yenebiliyorum. Bazen de evimdeki albümleri karıştırıp eski fotoğrafları inceliyorum. Kısa bir süre geçmişte yaşamak çok hoşuma gidiyor. Ve stresten böylece kurtuluyorum.

Brad Pitt

Brad Pitt’in stresle başa çıkma yöntemini duyunca çok şaşıracaksınız. Brad Pitt diyor ki; Kimse bilmez ama ben buz pateni yapmaya çok meraklıyım. Film çekimleri ve özel yaşamımdaki sorunlar beni bunalttığı zaman soluğu paten sahasında alırım. Patenlerim buz sahada cızırtılar çıkarırken ben de başka dünyaların insanı olurum. Bir kolumu arkama yaslayıp, başımı yukarı kaldırırım. Buzda kayarken gökyüzünü seyretmek bana inanılmaz bir huzur verir. Özellikle de akşamları hava kararırken paten yapmak o gece rahat bir uyku uyumamı sağlıyor.

Seray Sever

Seray sever diyor ki; Önce ılık suyla bir duş alırım, sonra da soğuk suyla. Bu şok beni kesinlikle rahatlatıyor. Ama eğer duş alamayacak bir durumdaysam meditasyon tekniğiyle derin derin nefes alırım. Sanki içime ışığı çekiyormuş gibi düşünürüm ve bu stresten tam anlamıyla kurtulmamı sağlar. Meditasyon çok işe yarıyor.

Antonio Banderas

Bakın AntonioBanderas ne diyor:Banyo benim sığınağımdır

Büyük bir stres içinde eve geldiğim zaman doğruca banyoya giderim. Küveti doldurduktan sonra bir kadeh içki alırım ve banyoda içkimi yudumlayıp keyif çatarım. Sıcak su, sinirlerimi gevşetir ve bana huzur verir. Ben banyodayken evde tam bir sessizliğin hüküm sürmesini isterim. Karım ve çocuklar bu huyumu bildikleri için banyonun yakınına bile gelmezler.

Çağla Şikel

Çağla Şikel’e göre stresle başa çıkmanın tek yöntemi bale.

Çağla Şikel diyorkiKüçüklüğümden itibaren dans ediyorum ve bu beni inanılmaz rahatlatıyor. Herkese de tavsiye ediyorum; kendinizi müziğin büyülü ritmine bırakın. İşe yarayacaktır.

İşte ünlüler stresle bu şekilde başa çıkıyor bizce denemekte yarar. Sizlere tavsiyem kendinize bir hobi bulmanız. Ayrıca herşey sizin elinizde… Siz isterseniz herşeyi başarabilecek güçtesiniz. Bunlar küçük ayrıntılar unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir