Kapat

Sütyen ne kadar zamanda değiştirmeli

Anasayfa
Kadın Giyim Sütyen ne kadar zamanda değiştirmeli

Doğru bir sütyen hem konfor hem de iyi bir görünüm sağlar. Fakat özellikle eskiyen sütyenler, sağlığa ciddi bir tehdit oluşturabiliyor. Peki sütyen ne zaman değiştirilmeli?

Kilo değişimi yaşıyorsanız

Diyet yaptıktan sonra sütyen ölçünüz değişmiyor görünse bile, aslında bu pek mümkün değil. Göğüslerin tamamı yağ bezlerinden oluştuğu için kilo değişimi sütyen seçiminizi etkiler. Bu yüzden kilo değişimi yaşıyorsanız, mutlaka sütyeninizi de değiştirmelisiniz.

Sütyeniniz genişlediyse

Sütyeninizin genişlemesi, tabii ki kıyafetlerinizin altından sarkması anlamına gelmiyor. Hatta bazen bunu fark etmiyor bile olabilirsiniz. Fakat sürekli sütyeninizin askılarıyla oynamaya başladıysanız, sütyeninizi değiştirme zamanınız gelmiştir.

Kıyafetinizin üzerinden sütyen çizgileri belli oluyorsa

Sütyen kayışlarınızda bir incelme ve sütyeninizde kırışıklık oluşuyorsa veya istememenize rağmen kıyafetinizin üzerinde gözüküyorsa, sütyeninizi acilen değiştirmelisiniz.

Göğüslerinizi tamamen kaplamıyorsa

Göğüslerinizi ortaya çıkarmayı seviyor olabilirsiniz fakat bu durum aslında sağlığınız için çok zararlı. Sütyeniniz göğüslerinizi tam olarak kaplamalı, desteklemeli ve baskı yapmamalı. Eğer sütyen askılarınız omuzlarınızda iz yapmaya başladıysa, sütyeninizi değiştirmelisiniz.

Sütyeninizin biçiminde değişiklik varsa

Tüm kadınların göğüs biçimleri farklıdır fakat her ne olursa olsun sütyenin orta kısmı göğüslerin de tam ortasında olmalıdır. Yoksa çeşitli kas ve sağlık problemlerine yol açabilir. Bu yüzden eğer sütyeninizin biçiminde bir değişiklik varsa, mutlaka değiştirmelisiniz.

Sütyeniniz size rahatsızlık veriyorsa

Sütyen seçerken en önemli şey ne markası ne biçimi, en önemlisi içinde rahat edebiliyor oluşunuz. Bu yüzden ne olursa olsun en ufak bir rahatsızlık hissinde sütyeninizi değiştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir