Kapat

Saç dökülmesi cinsel hayatı etkiliyor

Anasayfa
Aşk ve ilişkiler Saç dökülmesi cinsel hayatı etkiliyor

Erkeklerde saç dökülmesi cinsel hayatı etkiliyor! ABD’de yapılan araştırmalarda erkeklerde saç dökülmesinin beraberinde getirdiği hastalıklar araştırıldı.

Özellikle tepe ve şakak bölgesindeki saçları dökülen erkeklerin prostat kanserine yakalanma risklerinin daha fazla olduğu belirlendi. Aynı zamanda bu bölgede oluşan dökülmeler, bir çok hastalığın belirtisi de olabiliyor.
Ancak saçı dökülen erkeklere ayrıca iyi bir haberimiz var! ABD’ de yapılan araştırmalara göre saçı dökülen erkeklerin cinsel hayatları daha iyi ve verimli olduğunu söylüyor.

ABD’de yapılan araştırmada, 45 yaşında hem tepe hem de şakak bölgesi açılanların hızlı seyreden prostat kanseri türüne yakalanma riskinin yüzde 40 fazla olduğunu gösterdi. Araştırmaya 40 bine yakın erkek katıldı. Bu kellik türünden muzdarip erkeklerde saldırgan prostat kanserine yakalanma riskinin arttığı görüldü.

Nedeni erkeklik hormonu!
Ancak bilim adamları kelliğin diğer türlerinin prostat kanseri riski arasında bağlantı bulunmadığı da ekledi.
Kelliğin oluşmasının en önemli nedenin erkeklik hormonu olduğunu belirten bilim adamları,  bu durumun kanseri tetikliyor olabileceğini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir