Kapat

Makyajsız Mükemmel Görünmenin Sırları

Anasayfa
Makyaj Stilleri Makyajsız Mükemmel Görünmenin Sırları

Makyajsız mükemmel görünmenin püf noktaları
Günümüzde artık doğallık trend haline geldi ve çok fazla makyaj genellikle hoş bulunmuyor. Dış görünüşünüzde yapacağınız bir takım ufak tefek değişikliklerle makyajsızken bile mükemmel görünebileceksiniz.

Gözleri vurgulayın

Bakışlarınızı daha çekici hale getirmek için kirpiklerinizi, kirpik kıvırıcı ile kıvırtın. Ardından kirpik jeli uygulayarak belirginleştirebilirsiniz.
Gözünüzde siyah halkalar varsa ve kapatmakta zorlanıyorsanız yeşil çaya batırılmış pamuğu her gece yatmadan önce gözlerinizde bekletebilirsiniz.

Dişlerinizin beyaz olmasına özen gösterin

Parlak bir gülümseme görüntünüze ekstra bir güzellik katacaktır.  Özellikle kahve ve kafein içeren içecekler tükettikten sonra diş beyazlatıcı macunlar ile dişlerinizi muhakkak fırçalayın.

Dudaklarını unutma

Dudaklarınızda çok fazla ölü deri varsa ve sürekli cansız bir görüntü oluşuyorsa bakım yapmanızın vakti gelmiş demektir. Haftada en az bir kez dudaklarınızı toz şeker ile ovun. Bu yöntem dudaklarınızı ölü derilerden arındırarak dudaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandıracaktır.

Saç rengine dikkat 

Saçınızı boyuyorsanız ten renginizi daha canlı tutacak saç renklerini kullanmaya özen göstermelisiniz.  Ayrıca düzenli olarak saç kırıklarını aldırmalısınız.

Güneş kremi kullanın

Ultraviyole ışınlar cildinizin erken yaşlanmasına ve kurumasına yol açar.  Ayrıca cilt kanserine yol açabilir.  Bu nedenle spfli ürünler sadece sahillerde değil bütün yaz boyunca kullanılmalıdır.

Kendi renginizi bulun

Kıyafetinizin rengini doğru bir şekilde seçmek, cilt tonunuzu düzeltmenize, kusurlarınızı gizlemenize ve görünümünüzü daha etkili kılmanıza yardımcı olacaktır.

“Makyajsız Mükemmel Görünmenin Sırları” üzerine 1 yorum

  1. MELİS says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir