Kapat

Lezzetli Diyet Salatası

Anasayfa
Salatalar Lezzetli Diyet Salatası

Kilo problemi olan insanların yaptıkları en büyük hatalarından biri olan kahvaltı öğününü eksikliğidir. Az yemek sizi kısa sürede zayıflatsa bile vücut bünye oranının bozulması ile halsizlik ve performans düşüklüğü görülmektedir. Performans düşüklüğü nedeniyle vücut kendini toparlayabilmesi için normal aldığınız besin değerinden daha fazlası ile giderecektir. Bu olay size verdiğiniz kilolara geri dönüş bileti sağlamaktadır. Bu durumlara düşmemek için kahvaltı öğününde oynama yapmamanız gereklidir.

Öğle zamanlarında enerjinizin azalması ile fazla kalorili yiyeceklerden kaçınılıp doyurucu salatalar tüketilmelidir. Salatanın çeşit bakımından ne kadar zengin ise o kadar vitamin ve doyuruculuk hissi verir. Diyet olarak kendinizi sıkıntıya sokmak yerine lezzetli bir salata yemenizi tavsiye ederiz. Peki bu salata nasıl olmalıdır. Salata malzemeleri alerji ve reaksiyon sıkıntılı olan ürünlerden uzak durmalısınız.

Salatamızda günün yoğunluğunu atlatacak kadar protein ve vitaminleri barındırması gereklidir. Size önerimiz Domates ve Marul, Kıvırcık Ağırlıklı mevsim sebzelerinden faydalanmanız dır. Vitamin işi böylece çözülmüş oldu. Salatanızın üstüne çekilmiş ceviz veya küp yağsız beyaz peynir olabilir. Unutmayız salatayı tadacak olan sizsiniz keyfinize göre tercih edebilirsiniz. Ekmekten uzak durmanız bile zaman içinde fark edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir