Kapat

Kolların Sarkmaması için 5 dambıl egzersizi

Anasayfa
Diyet – Fitness Zayıflama Kolların Sarkmaması için 5 dambıl egzersizi
Güçlü Kollar İçin 5 Dambıl Egzersizi

Evde kolayca uygulayabileceğiniz bu 5 dambıl egzersizi ile hayal ettiğiniz kollara kısa sürede kavuşabilmeniz mümkün! Kusursuz bir vücut hayallerinin en önemli kısımlardan biri de kollardır. Kaslı kollara sahip olmayı kim istemez ki? Üstelik bunu sadece birkaç dakika ayırarak ve sadece bir çift dambılla yapabiliyor olmak varken… Bugünkü yazımızda kol kaslarını çalıştırmaya odaklandık ve evde kolayca yapabileceğiniz, güçlü kollar için 5 dambıl egzersizini sizler için bir araya getirdik.

1. Klasik biseps

1. Klasik biseps

Kaslı kollar için ilk egzersizimiz klasik biseps hareketi olacak. Dambılları vücudunuzun önüne doğru tutun ve avuçlarınız yüzünüze dönük olacak şekilde pozisyon alın. Dambılları omzunuza doğru kaldırın. Ardından avuçlarınız birbirine bakar şekilde olsun ve bu pozisyonda dambılları yüzünüzün yanlarından yukarıya doğru kaldırın. Dik bir şekilde yukarı doğru tutun, indirin. Başlangıç pozisyonunu alın. 90 saniye boyunca bu egzersizi uygulayın.

2. Dambıl ile plank

1. Klasik biseps

İkinci hareketimiz ise hem biseps hem omuzlar hem de core bölgesini çalıştıracak bir egzersiz. Yere matınızı serin ve dambıllar elinizde olacak şekilde yüz üstü plank pozisyonunu alın. Üst bedeninizi kımıldatmadan, sağ elinizdeki dambılı sağ kulağınızın yanına doğru, dirsekten kırarak kaldırın. Avuç tarafınız yine yüzünüze dönük olsun. Aynı hareketi sol tarafta da uygulayın ve 60 saniye boyunca iki taraf için de yapın.

3. Sırt üstü triseps

1. Klasik biseps

Sırada kolların diğer triseps kaslarını çalıştıracak egzersizimiz var. Matın üzerine sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı dizden kırın, tabanlarınız yerde olsun. Dambılları, kollarınız düz olacak şekilde yukarıda tutun. Ardından dirseklerden kırarak 90 derecelik bir açı ile alnınıza doğru dambıllı ellerinizi indirin. Bu hereketi 45 dakika boyunca uygulayın.

4. Kollar kapalı biseps

1. Klasik biseps

Sırada biseks ve omuz kaslarını birlikte çalıştıracak bir hareket var. Dambılları elinize alın, dirseklerden 90 derece bükülü şekilde tutun ve kollarınızın üst kısmı tamamen vücudunuzun yanlarına temas eder şekilde, yapışık şekilde tutun. Bu teması kaybetmeyecek şekilde kollarınızı dambıllarla yanlara doğru açın ve tekrardan önde birleştirin. 30 saniye boyunca bu egzersizi uygulayın.

5. Kafa arkası triseps

1. Klasik biseps

Şimdi de en klasik triseps egzersizleri arasından seçtiğimiz bir tanesi ile karşınıdayız! Dambılları elinize alın ve dimdik bir şekilde ayakta durun. Her iki elinizi kafanızın üzerinde birleştirerek, kollarınız da düz olacak şekilde tutun. Ardından dirsekten bükerek sırtınıza doğru indirin. Ama bu esnada dambılların birbirine temasını kesmemeye özen gösterin.

“Kolların Sarkmaması için 5 dambıl egzersizi” üzerine 2 yorum

  1. Nilay says:
  2. gamze says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir