Kapat

Kolay İşkembe Örgü

Anasayfa
El işleri Kolay İşkembe Örgü

Oldukça hoş bir yapıya sahip örgü modelleri arasında yer alır. İşkembe Örgü nasıl yapılır, yapımı biraz karmaşık olsa da emeğinin hakkını vermektedir. İşkembe Örgü nasıl yapılır? sizlere 6 kolay adım ile nasıl yapıldığını açıklayacağız. İşkembe Örgü örneği yapımı biraz karmaşık görünebilir. İşkembe Örgü örmek fotoğrafta gördüğünüz gibi oldukça hoştur.

  1. İlk olarak örgü boyunca ilerleyen ipliğimiz hep kendimize doğru olacakşekilde ayarlayın. Yanlardan 1’er ilmek kenar ilmeğidir ve örneğe ek dahilde edilmeyecektir.
  2. Daha sonra ise kenar ilmeği al, 1 ilmek ördükten sonra , 1 ilmek örmeden al ve sonra ipliği kendine doğru bir şişe dola.
  3. Kenarın ilmeği al, 1 ör, şişe dolanan ilk ipliği örmeden sağ şişe al, yanında ki ilmeği ör, 1 ör, şişe ve sonra dolanan ipliği örmeden sağ şişe al, yanındaki ilmeği örün.
  4. Bu işlemimizde ise yapmamız gereken çift ilmekleri yani üzerine dolama ile yapılmış 2 ilmek bir arada duran ilmekleri bir biri ile birlikte örün.
  5. Sonra doğru yaklaşıyoruz. Çift ilmekler birlikte alınırken, tek ilmekleri örmeden al, üstüne ipliği kendine doğru hemen dola.
  6. Çift ilmekleri ör, tek ilmeklerin üstüne dola… Örgü, R2 numaralı resimden itibaren tekrarlanarak devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir