Kapat

Kepek için Etkili Bakım Yağı

Anasayfa
Estetik ve Cilt Bakımı Kepek için Etkili Bakım Yağı

Kadınlar arasında ekibi olarak saç bakım yağınızı kendiniz yapmanızı öneririz. Hazır bakım yağlarıyla kendi bakım yağlarınızı çok rahat hazırlayabilirsiniz. Bugün size önereceğimiz bakım yağını ekip olarak biz hazırladık. Kepeğe karşı oldukça etkili bir karışım olacak.

Ben her yemekte zeytin yağı kullandığım gibi her bakım karışımında da zeytinyağı kullanıyorum.  Öncelikle bakım yağınızı tek kullanımlık hazırlayabileceğiniz gibi, küçük sprey şişelere hazırlayıp uzun süreli de kullanabilirsiniz. Sprey şişeler kozmetikçilerde satılıyor fakat kullandığınız bakım yağı sprey şişelerini atmayıp kendi bakım yağınızı bu şişelere de hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • zeytinyağı
  • çam terebentin yağı
  • jojoba yağı
  • defne yaprağı yağı

Benim kullandığım sprey şişe Pantene argan yağlı elixir 100 ml. olan. Karışımı tamamen göz kararı hazırladım. O yüzden net ölçüler veremiyorum ama şunu diyebilirim. Çam terebentin ve defne yağının tahriş etme özelliği olduğu için az miktarda kullanmalısınız. Ben o sprey şişenin yarısına kadar zeytin yağı koydum. diğer yarısına da 3 yağın karışımı koydum. Çam terebentin ve defne yağından biraz kısarak jojoba yağını biraz fazla koyabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 kere saç diplerine masaj yaparak uygulayın. En az yarım saat bekletip bol suyla yıkayın. Fazla kalması daha iyi tabi. Ben acelem olmadığı sürece 4-5 saat bekletiyorum. Yalnız yıkarken çok fazla sabunlamanız gerekiyor. 5. yıkamada anca geçiyor yağ. İkinci haftada etkisini görmeye başlayacaksınız, bende öyle oldu. Aksatmadan düzenli olarak 3-4 hafta uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir