Kapat

Kalbur Örneği

Anasayfa
El işleri Kalbur Örneği

Oldukça güzel görünen Kalbur örneği yapımı ile tarz yelekler örebilirsiniz. Kalbur Örneği nasıl yapılır, sizlere kolay bir şekilde açıklamaya çalışacağız. Kalbur Örneği örneği yapımı, ile oldukça basit bir işlem sıralamasına sahiptir. Kalbur Örneği yapımı, için sizlere 5 adımda nasıl yapılabileceğini anlatmaya çalışacağız. Kalbur Örneği örmek olarak oldukça dikkat çekici bir tarza sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu örgü modeli özellikle ince şişler ile yapıldığı taktirde modelin daha açıcı olarak gözükmesine imkan sağlamaktadır. Güzel bir görünüm elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Alıştıktan sonra hızlı bir şekilde örgü yapabilecek bir konuma geleceksiniz.

  1. Örnek örgünün ön yüzünde yapılır. İlmekler 3 erle grup olarak örnekledir. 3 ilmeğin sol ucundaki ilmek sağ şiş yardımıyla, diğer 2 ilmeğin üzerinden geçirilir.
  2. Bu işleme ilmek düşürme işlemi denir.
  3. Üzerinden ilmek geçirilen 2 ilmek düz olarak örülür.
  4. İpliğimizi sağ şiş üzerine dolayıp, ilmek düşürerek eksilen ilmek artırılmış olur.
  5. Örgünün arka yüzünde tüm ilmekler ters örgü olarak örülür.

Oldukça güzel bir örgü modeline sahip oldunuz. şimdi ise bu model ile ne gibi el işleri yapacağınızı düşünmek kaldı. Sizlere şimdiden kolay gelsin dilekleri ile görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir