Kapat

Kalbinize Kulak Verin

Anasayfa
Psikoloji Kalbinize Kulak Verin

Duygularınız bazı olaylar karşısında aklınıza göre zıt kararlar vermenizi sağlar. İnsan duyguları bağlar ile sağlanır fiziksel olarak değil zihinsel olarak zarar vermektedir. İnsanlar duygularını kontrol edebilmesi zor durumlara girme konusunda koruyabilir veya aksine zor durumlara da yönlendirebilir. Bu size bağlı olarak hem çevrenizdekilere hemde kendinize zarar verir. Korunmayı öğrenmenizde sizlere birkaç tavsiye sunmak isteriz.

Kalbinize kulak verin başlıklı yazımızda sizlere açıklamak istediğimiz şey dünyanın sadece akıl ile yürüdüğü değil duygularla da hareket ettiğini belirtmektir. Bu her ne kadar olsa da fazla ön planda değildir. Duygular genelde kalbe yöneltilir. Hisleriniz duygularınız vücudunuzda hafif ağrı ve sıkışmaya sebep olur buda genelde kalp bölgesindedir. bu yüzden kalp duygu denilince ilk akla gelen organdır.

Elde ettiğimiz başarılar başarısızlıklar hayattaki bazı nedenler veya sonuçlar akıl ile hareketlerimizden doğsa bile bir süre sonra duygularımıza doğru bakış açısına girer ve kararlar vermeye zorlar. Duyguları bu zor anlarda karşı koymanız oldukça zordur. Engel olamadığınız duygularınızı dizginlemelisiniz. İlk söze başladığım gibi sizi ya iyi yola sürükler yada kötü yola. Kararlarınızı ve davranışlarınızı hem aklınız hemde duygularınızla yaparak korunabilir ve en doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir