Kapat

Ballı Suyun Mucizevi Etkileri

Anasayfa
Pratik Bilgiler Ballı Suyun Mucizevi Etkileri

Ballı suyun faydaları nelerdir?

Her sabah bir bardak ballı su içmek, zayıflamaktan kabızlık gidermeye, enerji dolu hissetmekten ödem söktürmeye kadar mucizevi faydalar sağlar. Evet, ballı su sayesinde daha sağlıklı olmak çok kolay!

Ballı su nasıl yapılır?

Öncelikle, püf noktalarına özen göstererek her sabah taze ballı su hazırlamalısınız. Oda sıcaklığında veya kaynayıp ılınmış bir bardak suya bir çay kaşığı bal ekleyip iyice karıştırın. Sabah, dişlerinizi fırçaladıktan sonra aç karna ballı suyu için. Bal, hassas bir besindir ve yüksek sıcaklıkta tüm değerli özelliklerini kaybeder, bu sebep kesinlikle kaynar veya sıcak su kullanmamalısınız. Oda sıcaklığında veya ılık suyla ballı su hazırlamalısınız.

Ballı su kabızlığa iyi gelir mi?

Sabahları aç karna ballı su içmek kabızlığa iyi gelir! Çünkü, bağırsakları rahatlatıp dışkı geçişini kolaylaştırır, nemlendirme sağlar. Ayrıca, balın antiseptik yani mikrop temizleyici özelliği sayesinde bağırsaklardaki zararlı bakteriler yok olur.

Ballı su gaz söktürür mü?

Kuru fasulye gibi gaz yapıcı bir besin tükettiğinizde veya kullandığınız bir ilaca bağlı gaz oluştuğunda, bundan kurtulmanın yolu ballı su içmektir. Çünkü, bağırsaklardaki zararlı bakterileri yok edip rahatlama sağlar ve kolayca gaz çıkarabilirsiniz.

Ballı su zayıflatır mı?

Evet, ballı su içerek zayıflayabilirsiniz! Çünkü, balın içeriğindeki doğal şeker tatlı ihtiyacını karşılar, düzenli kullanımda tatlı krizlerinin yok olmasını sağlar. Özellikle ayrılık, sınav, yakınızın ölümü, yoğun iş temposu gibi stresli durumlarda artan tatlı isteğini, ballı su sayesinde doğal yoldan giderebilirsiniz.

Ballı su mideye iyi gelir mi?

Ballu su mideye iyi gelir çünkü içeriğindeki iyileştirici ve asit dengeleyici maddeler sayesinde midedeki ekşime ve yanmayı önler. Düzenli ballı su kullanımında şişkinlik, reflü, gastrit gibi başlangıç seviyesindeki hastalıklarda mucizevi etki gösterir.

Ballı su alerjileri azaltır mı?

Özelikle baharda artan alerjiniz varsa, sürekli hapşuruyor veya nefes almakta zorlanıyorsanız ballı su size yardımcı olacaktır. Besin alerjilerinin de azalmasına fayda sağlayan ballı su sayesinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Vücudumuz susuz ve glikozsuz kaldığında kendini halsiz ve yorgun hisseder. Ballı su, vücudun bu iki ihtiyacını karşılar, yorgunluğu alıp dinçlik verir. Sabahları kahve içiyorsanız, bunu ballı suyla değiştirin çünkü hem çok daha çabuk uyanacaksınız hem de vücudunuzu içeriden sulayacaksınız.

Ballı su ödem attırır mı?

Karın şişkinliği, el ve ayaklarda ödem gibi sorunlardan ballı su sayesinde kurtulabilirsiniz. Toksinlerden arındırıcı özelliğe sahip ballı su, özellikle göbekteki fazlalıkları attırmaya yardımcı olur. Yaz aylarında ödemden şikayetçiyseniz, her sabah ballı su için ve günden güne ödemlerin yok olduğunu görün.

Ballı su boğaz ağrısını geçirir mi?

Kışın çok sık yaşanan boğaz ağrısına karşı ballı su, mucizevi bir çözümdür. Ballı su, iki noktada boğaz ağrısını rahatlatır. Ilık su boğazınızı yumuşatırken bal da boğazınızın ince bir tabakayla örtülmesini sağlar. Bu yumuşatıcı etki öksürüğü de azaltmaya yardım eder.

Ballı su hastalıklara karşı korur mu?

Balın içerisindeki antioksidanlar, sağlığımıza zarar veren serbest radikallere karşı savaşır ve hastalıklara karşı korur. Bilirsiniz ki grip, nezle gibi hastalıklarda en iyi çözümlerden biri ballı limonlu zencefil çayı içmektir çünkü bal, iyileştirici özlere sahiptir.

Kaynak: yüksek topuklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir