Kapat

Hamilelikte Araç kullanımı ve emniyet kemeri

Anasayfa
Gebelik ve Doğum Hamilelikte Araç kullanımı ve emniyet kemeri

Hamileler emniyet kemeri kullanmalı mı? Yanlış emniyet kemeri kullanımı bebeğe zarar verebilir…

Anne adaylarının doğru emniyet kemeri kullanımına önem vermesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Kaza anında çarpmanın etkisiylebir yetişkinin öne doğru 3-5 tona kadar birkuvvetleitildiği ve emniyet kemeri karın bölgesinden geçtiği için fetüsün çok yüksek bir basınca maruz kaldığı açıklandı.

Anne adaylarının doğru emniyet kemeri kullanması kaza anında oluşabilecek kalıcı problemlerin önüne geçiyor.

Kaza anında çarpmanın etkisiylebir yetişkin öne doğru 3-5 tona kadarbir kuvvetle itildiği ve emniyet kemeri karından geçtiği için fetüs çok yüksek bir basınca maruz kalıyor. Çocuklar kadar annelerin de güvenliğini düşünen BeSafemarkasınınTürkiye Sorumlusu Dr.Kasım Yiğit, özellikle hamile olan kadınların yolculuklardaki olası risklere karşı doğru emniyet kemeri tercih etmeleri gerektiğini vurguluyor.

Bir Kemer, İki Can
Türkiye’de hamilelikte seyahat güvenliği konusuna yeteri kadar önem verilmediğini vurgulayan Dr.Kasım Yiğit, “Hamilelik süresince, normalde kullanılan emniyet kemerinden daha güvenlilerinin tercih edilmesi gerekiyor. Türkiye’de hamilelikte seyahat güvenliği konusuna yeteri kadar önem verilmiyor.

Ancak bu konu oldukça önemli. Kaza sırasında fetüsün 3-5 tona kadar basınç görmesi çok ciddi bir durum, aslında doğru emniyet kemeri kullanımıiki canın güvenliğini sağlıyor. Anne adaylarına özel olarak yapılan doğru emniyet kemerlerinin alt bölümü, karın bölgesinden pelvise doğru uzanarak, riskleri minimize eder.

Bu hususa önem vererek hamilelik dönemi boyunca dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir