Kapat

Hamile Kalmak için Bunları Yapın

Anasayfa
Aşk ve ilişkiler Hamile Kalmak için Bunları Yapın

Hamile kalmayı hızlandıran 7 seks tüyosu Düzenli seks yapmanıza rağmen hamile kalamıyor musunuz? Bu yazımızda çiftlerin seks sırasında ve öncesinde yaptıkları hataları ve yapmaları gerekenleri sıraladık.

Yumurtlama dönemine değil, önceki günlere odaklanın
Hamile kalmaya çalışan çiftlerin yaptıkları en büyük hatalardan birisi yumurtlama günlerine fazla önem vermektir.
Yumurtlama günleriniz tabii ki önemlidir ama yumurtlama dönemi öncesindeki günlerde partnerinizle aranızdaki cinsel enerjiyi artırmanız da önemlidir.
O kadar çok çift kendilerini günlük iş yoğunluğuna kaptırıyor ki cinsel hayatlarına yumurtlama günlerine kadar önem vermiyorlar.
Önceliğiniz partnerinizi baştan çıkarmak olmalı
Hamile kalmaya çalışan çiftlerin yanlış düşündükleri başka bir konuda sevişmeyi arka planda tutmaktır.
Önceliğinizi seks yaparken birbirinizi baştan çıkarmak yaparsanız hamile kalma şansınız yükselen cinsel enerjiniz sayesinde doğal yollarla artar.
Sarılma, el ele tutuşma ve okşama
Partnerinizle bağ kurma çocuk yapmak için önemlidir.
Kadın olarak eşimizin hamilelik sürecimizde ve çocuğu büyütürken yanımızda olacağını ve bizi her yönden destekleyeceğini bilmemiz çok önemlidir.
Eşinizle el ele tutuşarak, birbirinizin saçını okşayarak, göz kontağı kurarak ve sarılarak bu güven duygusunu oluşturabilirsiniz.
Eşinize ilk aşık olduğundaki gibi arkasında sevgi olan her türlü fiziksel temas partnerinizle bağ kurmanızı sağlar ve hamile kalmanızı hormonsal olarak hazırlar.
Cinsellik için zaman ayırın
Hamilelik odaklı cinsel birliktelik zamanla yapılması gereken bir iş olarak görülür ve keyif verici bir deneyim olmaktan çıkabilir.
Partnerinizle olan seks hayatınızın mekanik ve ruhsuz olmaması için sizi ve partnerinizi tahrik eden şeylere odaklanmanız gerekiyor.
Seks sırasında ne kadar tahrik olursanız, hamile kalma şansınız o kadar artacaktır.
Karnınız açken sevişin
Çiftler gece geç saatlerde yemek yediklerinden dolayı şişkinlik hissi seks yapma isteğini azaltıyor.
Sindirim hormonal bir süreçtir. Yemekleri sindirirken hormonlarımız bütün enerjiyi midemize ve bağırsaklarımıza yönlendirir.
Yemek yemeden önce seks yaparsanız, bütün cinsel enerjinizi partnerinize yoğunlaştırabilirsiniz. Sindirmeden kaynaklı olan yorgunluk olmadığı için seks hayatınız gelişir ve sonrasında iştahınız artar.
Ön sevişme ve seks sonrası sevişme
Seks sonrası sevişme en az ön sevişme kadar önemlidir.
Kadınların bir çoğu seksten sonra kalçaları yükseltmenin hamile kalma şansını artırdığını bir yerden duymuştur. Ama çoğu kadının bilmediği bir şey ise kadın orgazmın hamile kalma şansını da artırdığıdır.
Seks sonrasında öpüşme, sarılma ve okşama bile kadının hamile kalmasını kolaylaştırabilir.
Adet döneminizde eşinizle aranıza fiziksel mesafe koymayın
Hamile kalmaya çalışan kadınlar adet dönemlerinde biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Ama bu dönemlerde eşinize odaklanmanız  bir sonraki yumurtlama döneminizde cinsel enerjinizin artmasını sağlar.
Çocuk yapmak birbirinizle zaman geçirmekten ve seks yapmaktan keyif alınca kolaylaşır. Partnerinizle sek yapmayı sadece hamile kalmak için bir iş olarak görmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir