Kapat

Haftada 4 kilo verdiren Diyet Dondurma

Anasayfa
Diyet – Fitness Zayıflama Haftada 4 kilo verdiren Diyet Dondurma

Her kadının en çok zayıflaması gereken dönemi yaz aylarıdır. Yaz ayları kilo vermek kolay olsa da yaz yiyecekleri o kiloları geri almamıza neden olmaktadır. Bu nedenle yaz için sizlere diyet dondurma tarifimizi paylaşmaya karar verdik.  İlk önce diyet dondurma nasıl yapılır bunu anlatacağız. Bunun için ilk olarak malzemeler gerekmektedir.

Kalorisiz dondurma tarifi için malzemeler öncelikle yağsız yoğurt dönem meyveleri ve salatalık olmakla birlikte evde light dondurma yapımına başlayabiliriz. ilk önce kalorisiz dondurma tarifi için verdiğimiz malzemeleri hazırlamakla başlıyoruz. diyet dondurma yapımı için aldığımız meyveleri püre haline getiriyoruz. su ve tortu olarak ayırıyoruz. Yoğurdu çırpıyoruz ve salatalık suyu ile beraber çırparak birbirinin iç içe geçmesi gerekmektedir. Son olarak yoğurt karışımı ve meyve tortularını birbiri ile karıştırıyoruz. Gördüğünüz gibi evde light dondurma yapımı oldukça kolay bir iş. Son olarak diyet dondurma malzemelerini kaplara dökerek dondurmaya başlıyoruz. kalorisiz dondurma tarifi bu kadarla sınırlı değil. diyet dondurma yapımı ilk aşaması tamamlandı.

Evde light dondurma yapımı ikinci aşamasında ise meyve suyumuz vardı onları değerlendireceğiz. Dondurma donduktan sonra kaplardan çıkartıp meyve sularını kaplara yediriyoruz ve tekrardan dondurmalarımızı kaplara koyuyoruz. Bu olay diyet dondurma yapımı için çok önemlidir. Dışı meyve aromalı içi yoğurtlu bir  diyet dondurma yapmış oluyoruz. kalorisiz dondurma tarifi sadece bu kadar kolay işlemlerle tamamlamış olduk. Afiyet olsun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir