Kapat

Güzelliğinizi Kaşlarınız ile Taçlandırmak İstiyorsanız…

Anasayfa
Estetik ve Cilt Bakımı Güzelliğinizi Kaşlarınız ile Taçlandırmak İstiyorsanız…

Kaş şekillendirmenin incelikleri

Kaşlarımız, yüzümüzde en göze çarpan unsurlarındandır. Yanlış kaş biçimi yüzümüzün dengesini bozar ve hoş bir görüntü oluşturmaz.

Doğru kaş şekli nasıl seçilir? Dökülen kaşlar için hangi çözümler işe yarar? Herkeste aynı kaş modelini görmekten sıkılmadık mı? Güzelliğinizde mucize yaratacak kaşlarınız hakkında çok özel bilgileri, makyaj artisti Özge Cerrahoğlu açıklıyor!

İşte kaşlarınızla ilgili aklınızdaki tüm soruların cevapları…

Hangi kaş modeli bana yakışır?

Her sene makyaj trendi değişir ve bununla beraber kaş modası da değişir ama kaş moda ile yürüyecek bir olay değil. Neden derseniz; her yüz sekline, her göz şekline farklı bir kaş modeli tasarlanır. Artık herkeste aynı ifadeyi görmekten çok fazla sıkıldık değil mi? Herkes ifadesiz gülüyor. O kaş hiç oynamıyor, bunu yıllarca gelen müşterilerime anlattım. Kaş modası diye bir şey olamaz. Düz, kapkalın ve kopkoyu bir kaştan bahsediyorum. Uzun yıllar dünyadaki makyaj modasına yön veren bir markada make-up artistlik yaptım ve tüm dünyada tek bir doğru var . O da yüz ve göz yapımıza uygun bir model kullanmalıyız bunu nasıl anlarız derseniz:

Bir kalem alın. Burnunuzun kenarından dik şekilde tutun, kalemin ucu kaşınızın başlaması gerektiği noktayı gösterir. kasın eğim kazanacağı nokta göz bebeğinizin bitiş noktasıdır. Kaşınızın bitmesi gereken noktayı da kalemin ucunu kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınızın üzerine götürerek belirleyebilirsiniz.

Kaşlarım beni genç gösterir mi?

Kaşlarımızdaki doğru ifadeyi bulduğumuzda, tüm görüntümüz değişecek. inanın ben bir kaşa şekil verip, düzeltip hafif bir şekilde doldurduğumda, yaş ortalaması otomatik olarak 10 yaş gençleşiyor. Aksi takdirde kaş göz mesafesini geçmiş, gitmiş, göze ağlayan ya da sınırlı bir ifade veriyor. Bu da biz kadınların, kendimizde görmek istemeyeceğimiz bir görüntü.

Kaşlarım döküldü ne yapmalıyım?

En çok aldığım soru ise, kaşım çıkmıyor ne yapmalıyım? çok dökülmüş bir görüntü var ne kullansam çıkar?

Makyaj yaparken kaş kalemi yerine daha yumuşak ürünler kullanalım çünkü kaş kalemi sert darbelerle boyar ve döker ama kaş farı tozdur asla kaşa zarar vermez. Ben daha kalıcı bir çözüm istiyorum derseniz, yeni bir sistem olan bitkisel boya ile kaş aralarını doldurma yöntemi microblading sistemi ile kaşlarınızı kalıcı, düzgün bir şekle kavuşturabilirsiniz.

Kaynak: Yüksek Topuklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir