Kapat

Gözenekleri Temizleyerek Sivilceden Kurtulun

Anasayfa
Estetik ve Cilt Bakımı Gözenekleri Temizleyerek Sivilceden Kurtulun

Tayvanlı bir güzellik uzmanının gözenekleri temizlediği video olay yarattı. Söz konusu video hem mide bulandırıcı hem de rahatlatıcı olarak tanımlanırken 1 haftada 1 milyonun üzerinden izlenmeye ulaştı.

Tayvanlı güzellik uzmanı Je Lin’in gözenekleri temizlemek için tercih ettiği yöntem tartışma yarattı. Gözeneklerdeki sebum ve yağı kıvrık cımbız ile temizleyen uzmana başka uzmanlardan tepki geldi.

Bunun acısız bir sivilce önleyen yöntem olduğunu dile getiren Lin, zoom yaparak bütün süreci videoya almış.Akne ciltteki kıl keseciklerinin kapanması sonucu oluşuyor. Yağ bezleri ise derinin hemen altında bulunan bezlerdir. Kıl köklerine bağlı olan yağ bezleri kılı ve cildi nemlendirir. Sebum adı verilen madde salgılanarak yaptıkları bu işlem aşırıya kaçar ve sebum üretimi artarsa akne oluşumu başlar. Fazla sebum ölü deri hücreleriyle birlikte kıl kökünü tıkar.

Tayvanlı güzellik uzmanı bu yöntem ile acısız bir şekilde sivilcenin engellenebileceğini iddia ederken diğer uzmanlar sivilcelerin sıkılmasının veya bu tür uygulamaların cilt yapısını bozabileceğini hatırlatarak bu yöntemi eleştirdi.

“Gözenekleri Temizleyerek Sivilceden Kurtulun” üzerine 1 yorum

  1. Hasibe says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir