Kapat

Evde Yapabileceğiniz güzellik hileleri

Anasayfa
Estetik ve Cilt Bakımı Evde Yapabileceğiniz güzellik hileleri

Evdeki malzemelerle uygulanabilecek güzellik hileleri Yağlı saçlar, göz altı halkaları, koltuk altı kararması, siyah noktalar, topuk çatlağı, selülitler gibi kadınların en büyük güzellik sorunlarına evdeki malzemelerle uygulanabilecek çözümler.

Yağlı saçların çözümü tuz

Yağlı saçlara sahipseniz ihtiyacınız olan tek şey sofra tuzu. 2-3 yemek kaşığı şampuanınıza ekleyin. Saç dipleriniz daha uzun süre temiz kalacak

Koltuk altı kararmasının çözümü patates

Koltuk altınızı beyazlatmak için çiğ patatesi kesip yarım saat koltuk altınıza bastırın.

Selülitlerin çözümü kil

2 yemek kaşığı zencefili 5 yemek kaşığı kil ve 10 yemek kaşığı ılık suyla karıştırıp selülitli bölgeye sürün. Streç filmle sarıp 1 saat kadar beklettikten sonra ılık bir duş alın. Haftada 1 tekrarlayın.

Siyah noktaların çözümü bal

Siyah noktalarınızdan bıktıysanız 1 çay kaşığı ılık suyla 1 yemek kaşığı un ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp problemli bölgeye bir bezle uygulayın. Bezi bölgeye yapıştırıp bırakın. 10-15 dakika sonra alın.

Göz altı halkalarının çözümü kahve

Kahvenin telvesini sakın atmayın! 1:1 oranında kahve telvesi ve hindistan cevizi yağını karıştırıp göz altlarınıza sürün. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu maskeyi haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

Topuk çatlağının çözümü sirke ve karbonat

Topuklarınızı yumuşatmak için 2 bardak sıcak suyu 1/2 bardak karbonat ve 1 bardak sirke karıştırıp ayaklarınızı bu suda 15-20 dakika kadar bekletin. Daha sonra havluyla kurulayıp besleyici krem sürün.

kaynak : pembenar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir