Kapat

Evde Derinlemesine Temizlik

Anasayfa
El işleri Evde Derinlemesine Temizlik

Her geçen yıl her geçen saat yeni çıkan virüs ve hastalıklara karşı yeni dezenfektan malzemeleri üretilmektedir.  Bunlar evinizi temizlemek niyeti ile almış olsanız da birçok dezenfektanın kimyasal olduğunu ve bünyenize zarar vereceğini unutmayarak dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Her evin bir temizleniş şekli ve teknikleri vardır. Bayanlar evlerinin tertipli ve temiz olmasını ister. Bizde sizler için evinizin temiz ve ferah olması için birkaç küçük tavsiyede bulunacağız.

İlk olarak bir plan yapmalısınız. Örnek olarak ilk toz almakla başlamanız hem hızlı bir temizlik için hemde teknik bakımdan daha mantıklıdır. Çünkü eğer toz giderilmeden paspas yapılması tozların yerlerde yapışmasına ve yerlerin kuruması ile de tekrardan havaya ve eşyalarınıza yapışmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden düzgün ve mantıklı bir temizlik aşaması ile evinizi temizlemelisiniz.

Temizlik her oda veya yapı için farklıdır. Duvarlarınızı sık sık siler iseniz zamanla yıpranır boyası akar ve kısa vadede yenilenmesi gerekir. Bu yüzden duvarlar dönemsel olarak silinebilir. Perdeleriniz vede camlar bunlarda bir sorun teşkil eder. Perdelerinizi kısa programda yıkar ve zaman kaybetmeden asar iseniz buruşma olmadığını göreceksiniz ve sizi büyük bir iş yükünden de kurtardığını anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir