Kapat

Elma Diyetiyle 5 Günde 3-4 Kilo Verebilirsiniz

Anasayfa
Diyet – Fitness Zayıflama Elma Diyetiyle 5 Günde 3-4 Kilo Verebilirsiniz

Bir diyet için ideal bir meyve olan  elma, mineraller, vitaminler ve lif açısından zengin olan ve aynı zamanda meyve büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 80 ila 100 kalori civarında , çok az kalori içermektedir. Bu nedenle  elma diyeti son yıllarda adını çok sık duyduğumuz, popüler diyetlerden biri olmuştur.  Peki bu elma diyeti nedir ve nasıl uygulanır?

Elma diyeti 1 haftada ortalama 5 ile 6 kilo zayıflamayı vaat eden oldukça etkili bir diyettir. Bu diyeti yapanların kısa sürede belirtilen oranda kilo verilmesinden dolayı geniş bir kesim tarafından tercih edilmektedir. Elma Diyetinin uygulanışı basit olduğundan herkes tarafından rahatlıkla denenebilir. Elma Diyetinin uygulanışı sadece elma tüketme üzerinedir. Elma diyeti kahvaltı öğünü ile başlamakta ve gün içerisinde tüketeceğiniz sınırsız yeşil elma, 3 su bardağı yeşil çay ve günlük ortalama 3 – 3.5 litre su ile devam etmektedir. Hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan elma diyeti listesi uygulanırken vücutta meydana gelebilecek sarkmalara karşı önlem alınması amacıyla mutlaka spor yapılmalı ve vücudun sıkılaşması sağlanmalıdır. Kahvaltınızı öğününden önce kalktığınızda 1 bardak su içmeniz vücudunuz açısından önemlidir.

harika-elmalar--677

Elma Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verebilmek İçin 

Elma Diyetini yapmaya karar verdiyseniz elmanın yanında destekleyici ürün olarak bol bol yeşil çaytüketmelisiniz. Dilediğiniz zaman diyet içerisinde kullanabileceğiniz tek ürün yeşil çaydır. Yeşil çayın kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Gün içerisinde istediğiniz vakitte kullanabilirsiniz. Elma diyetinin bir haftalık etabında harici kullanabileceğiniz gıda sadece iki dilim kızarmış kepekli ekmek, domates, yağsız peynir, salatalık, zeytin ve bir adet haşlanmış yumurtadır.

1. Gün 

Kahvaltı: 2 dilim kepek ekmeği arasında peynir ve domatesle yapılmış tost, 3 tane zeytin, içecek olarak 1 bardak yeşil çay

Kahvaltıdan sonra gün boyunca 1 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz. Saat 19.00 dan sonra su dışında hiçbir şey tüketmemeye özen gösterin.

2. Gün

Kahvaltı: 1 tane dilim kepek ekmeği, suda haşlanmış 2 tane yumurta

Kahvaltıdan sonra gün boyunca 1.5 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz.

3. Gün

Kahvaltı: 1 adet dilim kepek ekmeği, 3 zeytin ile birlikte yağı alınmış beyaz peynir, dilimlenmiş domates ve salatalık

Gün boyunca 2 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz.

4. Gün

Kahvaltı: 2 dilim kepek ekmeği arasında peynir ve domatesli tost, 1 bardak şekersiz kahve

Gün boyunca 2 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz.

5. Gün

Kahvaltı: 100 gr beyaz peynir, dilimlenmiş domates ve salatalık, suda haşlanmış 2 yumurta

Gün boyunca 1.5 kilo yeşil elma yiyebilirsiniz.

Elma Diyetini Uzun Süre Uygulamak Mümkün mü?

5 günlük elma diyeti listesi uygulaması sonunda bile tartıldığınızda kilo verdiğinizi göreceksiniz. Yeşil elmanın oldukça önemli olduğu bir diyet olan elma diyeti listesi uygulanırken mide asidinize göre elmanızı belirleyebilirsiniz. Eğer mide asidiniz düşükse ekşi elma tüketmeniz, mide asidiniz yükse ise de tatlı elma tüketmeniz önerilmektedir. Tercih ettiğiniz elmanızı gün boyunca normal bir şekilde yiyebileceğiniz gibi tercihinize göre rendeleyerek veya fırında pişirerek de yiyebilmeniz mümkündür. Elma diyeti listesi 5 gün sonunda kısa bir süre ara vererek tekrar uygulanabilir.

Elma Diyeti Dezavantajları:

Diyet sırasında kendinizi zayıf hissedebilir ve baş ağrısı, baş dönmesi, sinirlilik  yaşayabilirsiniz. Bunun sebebi elma diyetinin kalori alımı açısından,  kısıtlı olmasıdır.
Elma tüketim midede aşırı asite neden olabilir.
Diyet sona erdikten sonra, aşırı  yemek yiyerek kayıp kiloları geri alma eğiliminde olabilirsiniz. Unutmayın kilonuzu korumazsanız aynı zorlukları tekrar yaşamak zorunda kalırsınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir