Kapat

Eleştiriye Açık Olmak

Anasayfa
Psikoloji Eleştiriye Açık Olmak

Hayat bazen size acımasız olabilir. Sizden dik durmanızı bekler. Zorluklarla başa çıkabilmeniz için sizi sınar. Bunların yanında güzel şeyler de vardır. Zaten sizi ayakta tutan neden kötünün yanında iyinin de olmasıdır. Güzel bir gelecek için hazır olmalısınız. Bu bir savaş değildir ama sizin vereceğiniz büyük savaşlardan biridir. Elde ettiğiniz başarılarınızı sımsıkı tutun ve onlardan kuvvet alın.

Eleştiriye maruz kalacaksınız bu sizi yıpratabilir. Sızın hayatınızı olumsuz yöne doğru sürükleyebilir ama bu eleştirilere açık olmaz iseniz her zaman peşinizde olacaktır. Engel olamamak en büyük kayıttır. Her eleştiriye maruz kaldığınızda karşınızdakinin sizi üzmek yada uyarmak amaçlı yaptığı konuşmalarda dik kalabildiğiniz sürece kazanan her zaman siz olacaksınız.

Elde edebileceğiniz olanaklardan faydalanmak size pozitif yönde kazanç sağlar. Birçok sorun günlük yaşantımızda akar ve bunlar zamanla karşınıza çıkar ve sonuçlar size yansıtılır. Bu olay uyarı veya eleştiri olarak size belirtilenleri iletirler. Bu kötü bir şey olmadığı gibi sakin ve soğuk kanlılıkla doğru cümleleri bir araya getirir iseniz kazanan taraf siz olursunuz ve sorunlarınızı azalır hayattan daha fazla zevk almaya başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir