Kapat

Düz Örgü

Anasayfa
El işleri Düz Örgü

Düz Örgü nasıl yapılır bunu öğreneceğiz sizler için ilk yapmanız gereken elinizin alışacağı şiş ile başlamak olacaktır. Kolay olması bakımından daha kalın bir şiş ile başlar iseniz daha kolay bir örgü örme şansınız olacaktır. Düz Örgü örneği yapımı, yeni başlayanlar için pratik yapma amaçlı olmakla kullanılmaktadır. Genel olarak el alışması için kullanıldığı için görüntü ve şekil itibari ile albenisi yoktur. Düz Örgü yapımı, için ip bakımından isteğe göre ip kullanılabilir. Renkli veya düz renk farkı olmadan isteğe göre ip kullanıla bilmektedir. Güzel ve düz bir örgü olduğu için renkli iplerde rengarenk şeritler oluşmaktadır. Düz Örgü örmek oldukça basittir işte sizler için hazırladığımız 3 adımda kolay ve basit bir şekilde düz örgü nasıl örülür.

Yeni başlayanlar için 3 adımda düz örgü nasıl örülür;

  1. Yeni başlayanlar ilk olarak yapmanız gereken ilk iş şişimizi ilmeğin siz bakan bakan tarafından hemen arkaya doğru batırarak başlıyoruz. Daha sonra ise,
  2. Elimize doladığımız ipliğimizi alıp arkadan öne atarak doğru bir şekilde şişe doluyoruz
  3. En son olarak ise battığımız yerden şişimizi ipliğimize çekip şiş üzerine alarak tamamlıyoruz. Ve işlemimiz sona ermiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir