Kapat

Duble (Çift) Örgü Yapımı

Anasayfa
El işleri Duble (Çift) Örgü Yapımı

Duble Örgü nasıl yapılır, 4 adımda çok kolay bir şekilde yapıla bilmesi ile oldukça pratik bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu örnek görünüşü ile de oldukça dolgun bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Duble Örgü örneği yapımı, çok iyi ısı tutması ile bilinen kazan örgülerinin başta gelen örme stili olduğunu söyleyebiliriz. Bu örgü zahmetsiz hızlı ve pratik bir yapıma sahiptir. Duble Örgü yapımı, yeni başlayanlar için de oldukça iyi bir başlangıç olacağını belirtmek isteriz. Duble Örgü örmek, yapımı için sizlere 4 madde ile nasıl duble örgü yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık umarım kolay bir şekilde yaparsınız.

1. Duble ( çift ) örgü tekniği ile oldukça kolay bir şekilde örgüyü tamamlayabileceksiniz. İlk olarak yapmamız gerekenler ilmekler ilk sırada 1 ilmek olacak şekilde örülür daha sonra da diğer renkteki ilmek, 1 ilmek kahverengi örülür,

2. 2. olarak niteleilen renkte olan renk ile ilk rengin iplikler öne ve arkaya birlikte alınacak şekilde örülür.

3. 2. iplik ile ilk iplikle ters örgü örülür.

4. İki iplik bir arada arkaya alındığında ilk ipliğin ve 2. iplikle beraber düz örülerek devam edilir. Bir sıra 2. renk ters birinci renk ise düz örülürken, dönüş sırasında birinci iplik ile ters 2. iplik ile ise düz örülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir