Kapat

Doğal Yöntemler ile Sivilcelerden Kurtulmak

Anasayfa
Güzellik Doğal Yöntemler ile Sivilcelerden Kurtulmak

İlk olarak söylememiz gereken madde sivilce nasıl oluşur. Sivilce ergenlik döneminden başlayarak ergenlik döneminin sona ermesi ile son bulması beklenen genellikle yüz bölgesinde yoğunlaşan vücuttaki fazla yağın dışarı atılmasıdır. Bu durum ergenlik döneminin bitmesi ile son bulmayarak daha seyrek bir şekilde hayatımızda yer almaktadır. Sivilce nasıl oluştuğunu anlattığımıza göre sıra sivilce nasıl geçer ve doğal yöntemler olacaktır.

sivilce nasıl geçer derseniz ilk olarak yapmanız gereken en önemli faktör sık şekilde yüz temizliği yapmaktır. Sivilce oluşmaması için yüzünüzün yağlı olmaması lazım  Çünkü yüzünüz yağlı olduğu sürece sivilceler için ideal bir ortam yaratmış olursunuz. Bunun engellenmesi için ise tek yapmanız gereken sık bir şekilde yüz temizliği yapmanızdır. Peki sivilce nasıl geçer doğal yöntemler nelerdir. Doğal yöntemler arasında yer alan en etkili sivilce engelleyici olarak bilinen sabundur. Doğal ve özel olarak hazırlanan sivilce sabunlarından kullanırsanız farkı sizde görebilirsiniz. Sivilce çıkma oranınız fazla ise size sivilce diş macunu ile yok etmeyi önerebilirim. Sivilce bulunan yere diş macunu ile krem gibi sürerek bir süre bekletiniz ve sonrasında sabunlu su ile temizleyiniz. Farkı iki gün içinde kendini gösterecektir. Sivilce diş macunu ile yok etmek bazı cilt uzmanlarının önermediğini de bilgi olarak belirtmek isteriz.

Sivilceler patladıktan sonra oluşan sivilce izleri nasıl geçer? sivilce lekeleri için kesin çözüm sizlerle. Sivilce lekeleri için kesin çözüm olarak sıcak bir duş sonrası kese ile cilde zarar vermeyecek şekilde masaj yaparak temizleyebilirsiniz. İz kalma riski olan sivilce lekeleri için kesin çözüm ise krem ile o bölgenin kendini yenilemesini sağlayınız. Sivilce izleri nasıl geçer? Sorusunu da yanıt verdiğimize göre sivilce lekeleri için kesin çözüm kendinize değer vermeniz ve bakım yapmanızdır. Sivilce sorunları ile ilgili yazdığımız yazımıza aşağıdaki imojiler ile değerlendirebilirsiniz.

 

“Doğal Yöntemler ile Sivilcelerden Kurtulmak” üzerine 1 yorum

  1. Editör says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir