Kapat

Dalgalı Ajur nasıl yapılır?

Anasayfa
El işleri Dalgalı Ajur nasıl yapılır?

Herkesin merak ettiği Dalgalı Ajur nasıl yapılır? Dalgalı Ajur örneği yapımı, görüntüsü itibari ile sizleri korkutmasına gerek yoktur. Bu model oldukça basit bir şekilde 5 adımda yapabileceğiniz bir örnektir. Dalgalı Ajur yapımı, oldukça keyifli olması ile hem pratik hem de hoş bir görünüme sahiptir. Bu örgü modeli dalga şekilleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Dalgalı Ajur örmek, olarak kolay olması ile de zahmetli olduğunu söyleyebiliriz. 5 adımda sizlere kolay bir şekilde yapabilmeniz için basit anlatımı ile anlatmaya çalıştık başarılar.

1. İlk olarak kenar ilmek alınır, daha sonra ise 2 ilmek ile birlikte sağ yöne doğru bir şekilde eksiltilir,

2. İpliği düzden doğru bir şekilde şişe düzgünce doladıktan sonra  ( içten dışa doğru bir hamle ile birlikte), 1 ilmek örüyoruz ve bu işlemi her 6 ilmekte bir tekrar ediyoruz.

3. 2 ilmek aynı şekilde ikisini de birlikte sol yöne doğru bir eksilt uyguluyoruz. Aynı işlemi 3 kez ardı ardına tekrarlıyoruz.

4. Örgünün en arka yüzündeki yapılmış ilmekler ile düz örgü olarak hızlı bir şekilde örülür. Daha sonra ise 1 sıra düz, 1 sıra ters örülerek devam edilmektedir.

5. Örgümüzün son aşamasına geldiğimizde ise tüm örgü birinci sıradan itibaren aynı şekilde 4 sıra tekrar edilerek bitirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir