Kapat

Senin Ten Rengine Uygun Saç Rengi Hangisi?

Anasayfa
Saç Modelleri Senin Ten Rengine Uygun Saç Rengi Hangisi?

Her saç rengi sana uygun olmayabilir, ten renginin hangi saçlarıyla uyumlu olduğunu öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin!

Bazen sadece görünümümüzde bir değişiklik olsun isteriz. Daha açık tonlarda bir saç rengi mi, yoksa daha koyu mu? Saç rengini değiştirmek zevkli olduğu kadar, renk seçimi biraz zorlu bir süreç. Sürekli kendimize aynı soruyu sorarken buluruz, ” Hangi saç rengi bana uygun olur?”.

Bir ünlüde veya arkadaşında görüp, beğendiğin bir saç rengi sana uymayabilir. İşte bunun nedeni cilt renginin farklı olması. Senin ten rengine en uygun saç rengini öğrenmek istiyorsan, yazımızın devamına alalım seni!

Sıcak mı, Soğuk mu?

Cilt renkleri sıcak ve soğuk olarak ikiye ayrılıyor. Soğuk cilt renkleri beyaz ve açık renkler, sıcak cilt renkleriyse buğday ve esmer tonları taşır.

Sıcak Cilt Renkleri

Buğday cilt tonu: Çikolata, kahve tonları, koyu kestane ve kumral tonlar bu cilt tonuna en uygun renklerdendir. Ünlü yıldız Jennifer Lopez de buğday bir cilt rengine sahip ve ”bronde”diye tabir ettiğimiz, kumral-sarışın karışımı yeni trend saçlarıyla harika görünüyor.

Esmer cilt tonu: Siyahın ve kahverenginin tüm tonlarının yanı sıra, kızıl tonları da esmer tenlilerin tercih etmeleri gereken renkler. Sen de Cansu Dere gibi esmer tenliysen, onun gibi koyu kahverengi tonunu deneyebilirsin.

Soğuk Cilt Renkleri

Beyaz cilt tonu: Aslında tüm saç renkleri beyaz tenlilere yakışabilir ama en çok uyan renkler arasında bakır, çikolata kahvesi, kızıl tonları sayabiliriz. Nicole Kidman da beyaz teniyle tanınan ünlülerden ve kızıl tonlarındaki saçlarıyla her zaman mükemmel görünmeyi başarıyor.

Pembe cilt tonu: Sarının tüm tonları bu ten rengiyle uyum sağlar. Doutzen Kroes’un pembe cilt rengiyle uyumlu sarı saçları güzelliğine güzellik katıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir