Kapat

Çaydanlık Kireçlenmesinden Kurtulun

Anasayfa
El işleri Çaydanlık Kireçlenmesinden Kurtulun

Günün nerede ise her öğün zamanı tükettiğimiz çay zamanla çaydanlıkta kireç oluşumuna ve kararmalara sebep olmaktadır. Bunun birçok sebebi olduğu gibi çözümleri de bir hayli fazladır. Çaydanlıkları mızın uzun süre kullanıla bilir olarak kullanabilmemiz için sizinle birkaç ufak detaydan bahsedeceğiz.

Yapılması gereken değişiklikler ve birkaç ipucu ile çaydanlığın temiz bir halde kullanmaya devam edebilirsiniz. Evet ilk olarak su ile başlayalım. Su çeşmeden tüketiliyor ise kireçlenme olayı yüksek olabilir. Bundan kurtulmak için seçenekleriniz bol. Hazır su tüketebilir çeşmede arıtma sistemi kullanabilirsiniz. Peki o zaman çaydanlık içindeki kireçler ile nasıl savaşabiliriz. Çaydanlığın içine limon veya sirke döküp kaynayana kadar ısıtın ve kaynadıktan sonra kaynayan suyu dökerek çaydanlığın sünger yardımıyla temizleyiniz. Kireçler fazla yumuşah kale geldiği için temizlenmesi de kolay kale gelecek tir.

Bu tavsiyeleri uygular iseniz çaydan lığınız uzun zaman sizinle kalabilir hemde çay tadı ve renk tonundaki farka şahit olabilirsiniz.  Çay doğası gereği rengini bırakması artık çaydanlığın hasar görmesine izin veremez. Bu tavsiyeleri arkadaşlarınız ile paylaşarak onlara küçük pratik bilgilerinizden bahsedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir