Kapat

Bu Yazı Dalyan’da Geçirmek için 4 neden

Anasayfa
Kadın Haberleri Bu Yazı Dalyan’da Geçirmek için 4 neden

Ekonomik ve Ucuz Olması

Dalyan : Akdeniz ile Ege’nin birlestigi noktada bir doga harikası olan Dalyan, 2008 yılında The Times tarafından Avrupa’nın en güzel açık alanı seçilmistir. Dalyan son yıllarda, caretta caretta deniz kaplumbağaları ,Kaunos antik şehri, Kaya mezarları ve çamur banyolarıyla turizmin gözdesi haline gelen cennet bir beldedir. Dalyan Rehberi size bu eşsiz beldede unutulmaz bir tatil öneriyor. Dalyan’da ucuz ve ekonomik bir tatil sizleri bekliyor.

Soyu Tükenmekte Olan Caretta Carettta Kaplumbağalarını Bolca görebilmeniz.

Dalyan, deniz kenarında değil, ama hem denizi, hem de gölleri var… Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden Kaunos Antik Kenti burada… Kayalara oyulan kral mezarlarının en görkemlileri de Dalyan’da… Dalyan’ın her tarafından şifalı kaplıca suları fışkırıyor. Padişahlara bile hizmet etmiş Sultaniye Kaplıcaları da Dalyan’ın hemen dibinde… Dustin Hoffman, Sting gibi ünlüleri de konuk eden çamur banyoları da Dalyan’da… Labirenti andıran kanallarda doyumsuz tekne gezileri de, doğayla baş başa koylarda deniz keyfi de Dalyan’da… Balık sever misiniz? Levreğin, çipuranın, mavrinin, mırmırın hatta kefalin en lezzetlisini Dalyan’da yersiniz… Dünya’nın ilgisini çeken caretta-caretta kaplumbağaları da Nisandan Eylüle kadar Dalyan’ın konuğu olur…Nil kaplumbağaları ise sürekli Dalyan kanallarında yaşar… Kuş gözlemcisi misiniz? Dalyan deltası tam aradığınız yer… Soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan pek çok kuşu burada görebilirsiniz…

Dalyan Çamur Banyoları

Dalyan‘daki kaplıca suları kaynağında 39 derece sıcaklıkta olup, bu kükürtlü sular, klörür, sodyum, hidrojensülfür, florür ve radyoaktif radon gazı içermektedir. Dalyan‘ın kaplıcaları, geçmişte sadece yöre halkına şifa dağıtıyordu. İnsanlar çadır kurup, günlerce kür alıyordu. Bu suların, başta metabolizma, sinir, romatizma, siyatik, kadın ve cilt hastalıkları olmak üzere pek çok derde deva olduğuna inanılıyordu. Ameliyat olanlar da nekahat döneminde bu sulardan yararlanıyordu.

Bu sulardan Gelgirme Kaplıcası, 1990’lı yıllarda yeniden düzenlendi ve “Güzellik Çamuru” olarak ünlendi. Çamur banyosu, günümüzde eğlence kaynağı haline geldi. Burada 2 noktadan sıcak su çıkmaktadır. Bunlardan biri çamur banyosu halindedir. Saniyede 20 litre debisi olan diğer su küçük bir havuz halindedir. Çamura bulanan insanlar, canlı birer heykel haline geliyorlar ve birbirlerinin fotoğraflarını çekerek eğleniyorlar. Sürülen çamur, yaklaşık 45 dakika bekletiliyor. Kuruyan çamur, deriyi geriyor ve gözenekleri temizliyor. Duşlarda çamur temizlendikten sonra diğer kaplıca kavuzuna giriliyor. Burada 30 dakika kalmanın yararlı olduğu söyleniyor.

Rıza Çavuş Girmesi ise tarlaların arasında doğal halindedir. Yöre halkı daha çok Rıza Çavuş Girmesinden yararlanmaktadır. Bu kaplıca daha çok kalabalıktan hoşlanmayan ve daha çok şifa arayanların tercih ettiği bir yerdir. Burada kaplıca suyunun göl suyuna karıştığı yerden doğal çamur çıkarabilirsiniz.

Apart ve Otellerin Bol olması

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan mahallesinde bulunan Dalyan Apart larından tanınmış olan Gürkan Apart Otel olarak Ekonomik Tatil ve kaliteli Apart Otel hizmeti vermekteyiz. Apartımız 4 mevsim açıktır. Bünyemizde bulunan A grubu seyahat acentamızla  Dalyan ve çevresinde; tekne turları, mavi yolculuk turları, Göcek 12 adalar, dalyan jeep safari, dalaman çayı rafting, mehtap turu, ekincik tekne turu ve birçok aktiviteler düzenlemekteyiz.

Geniş Bahçe üzerine kurulu tesisimizde 10 Apart; 2’si çift yatak odalı 8’i tek yatak odalıdır. Tüm apart odalarımızda yerli yabancı uydu yayını, lcd televizyonu interneti, mutfağı, balkonu, banyosu ve sıcak suyu ile evinizdeki rahat konforu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sizde tatilinizi bu şirin beldede geçirmek istiyorsanız senelerin tecrübesi ile sizlere hem apart hemde günlük turlar için hizmet veren Gürkan Apart’ı Tercih edebilirsiniz.

Dalyan Mahallesi Atatürk Bulvarı No:79 Dalyan/Ortaca/Muğla

Telefon: 90 252 284 2711 Fax: 90 252 284 3826 Mobil: 0 530 409 6325

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir