Kapat

Bu Kahve Yağları Yakıyor

Anasayfa
Diyet – Fitness Zayıflama Bu Kahve Yağları Yakıyor

Zayıflamaya yardımcı kahve, süt, tarçın ve kahveden oluşan yağ yakan besinler grubunun üç temel malzemesiyle yapılmaktadır. Zayıflatan kahve tarifini yazmadan önce siz değerli kadinlararasında.net okurlarına bu tarifte kullanılan ana malzemelerin faydalarını saymak istedik.

Kahve: İştahınızı keserek, aşırı yeme isteğinizi yok eder ve bunun yanında abur cubur tüketme alışkanlığını da azaltır. Kahveyi bol su ile beraber tüketerek, kahvenin idrar söktürücü özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bununla beraber bu tüketim vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasında faydalıdır. Yeterli miktarda protein almak, kan şekerini dengelemek ve yeterli miktarda kalsiyum almak, vücutta yağ yakımı için telem üç şarttır. Süt tüm bu işlemleri yaparak bunun yanında sağlıklı bir biçimde zayıflamanızı ve kilo vermenizi sağlamaktadır. Kahvenizin son içeriği olan tarçın, kan şekerinizi dengeleyerek fazla yeme isteğinizi ve tatlı krizinizi engeller.

Yağ Yakan Zayıflatan Ve Kilo Verdiren Kahve Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

– 1 su bardağı süt (Doğal ve organik olması her zaman önceliğiniz olsun.)
– 1 adet çubuk tarçın (Aktarlarda satılan taze tarçın olması daha iyi olacaktır.)
– 1 tatlı kaşığı gold veya klasik kahve (Nescafe ve benzeri içerikleri kullanmayınız)

Nasıl Yapıyoruz ?


Bu mucizevi kahve için sütü mutlaka bir gece önceden hazırlayınız. Bir gece önceden kullanacağınız miktarda sütü ve bir adet çubuk tarçını tencereye ekleyerek kısık bir ateşte kaynatın. Bu işlem, kullanacağınız tarçının özlerini süte aktarmasını sağlayacaktır. Sütü bir taşım kaynatarak içindeki çubuk tarçın ile birlikte sabaha kadar dinlendirin. Kahveyi tüketmek için en uygun zaman öğleden sonra 4 veya 5 saatleri arasıdır. Bu saatlerde insan vücudunun enerjisi düşerek akşam öğününde fazla yeme hissi uyanır. Bunun önüne geçmek için kahvenizi bu saat aralığında tüketmeniz daha iyi olacaktır. Kahvenizi, bir gece önceden hazırlayıp dinlendirdiğiniz sütü ısıtarak içerisine bir tatlı kaşığı kahve ilave ederek hazırlayınız.

Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar;

– Kahve ile birlikte 2 büyük bardak su mutlaka tüketiniz. Bu kahve ile birlikte yakacağınız yağların ter yâda idrar olarak atılmasını sağlayacaktır.

– Hazırlayacağınız kahveyi asla ikisi, üçü bir arada benzeri kahvelerle hazırlamayın; Bu tür içeceklerde aşırı miktarda kimyasal katkı bulunmaktadır. Gold, klasik ya da filtre kahve kullanmanız en iyisi olacaktır. Bu kahvenin işe yaraması için en az 1 hafta düzenli kullanılması gerekmektedir. Kısa süreli kullanımlar işe yaramayacaktır.

– Mümkün olduğu kadar çubuk tarçın kullanın. Ancak evde çubuk tarçın değilde toz tarçın mevcutsa, 1 çay kaşığı toz tarçınla da kahvenizi hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir