Kapat

Bembeyaz Bir Gülüş İçin En Pratik 3 Yöntem

Anasayfa
Güzellik Bembeyaz Bir Gülüş İçin En Pratik 3 Yöntem

Beyaz dişlere sahip olmak için en önemli noktanın, düzenli olarak diş fırçalamak ve diş ipi kullanmak gerektiğini bilmeyen yoktur herhalde. Ancak gün içinde aldığımız kafeinli içecekler, bazı asitli yiyecekler, sigara gibi dış etken zamanla dişlerimizi sarartabilir. Bu gibi durumlarda oldukça pratik yöntemlerle tekrar eski bembeyaz gülüşünüze kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

1-Karbonat Mucizesi

Karbonat kullanarak 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Dişinizi diş macunu ile fırçaladıktan sonra, fırçanızı bir kaba koyduğunuz karbonata batırın ve dişlerinizi fırçalayın. 1 hafta boyunca bu uygulamayı düzenli olarak yapın.

2-Ağzınızı Yağlayın…

Hindistan cevizi yağı sağlığımız için oldukça yararlı olan yağlardan biridir. Sağlığımızın yanında dişleri beyazlatma etkisi olan hindistan cevizi yağı ile 15 dakikada mucizeler yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağını ağzınıza alın ve 15 dakika boyunca ağzınızda (yutmamalısınız) gezdirin ve hemen ardından dişlerinizi fırçalayın. Arzu ederseniz bu uygulamayı hergün yapabilirsiniz.

3-En Lezzetli Yöntem

En lezzetli diş beyazlatma yöntemi çilek yemektir. Evet doğru okudunuz, çilek yiyerek dişlerinizi beyazlatmak mümkün. Yapmanız gereken tek şey, çilek yedikten sonra ağzınızı bir miktar suyla çalkalamaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir