Kapat

Bel Ağrısına iyi gelen Seks pozisyonları

Anasayfa
Aşk ve ilişkiler Bel Ağrısına iyi gelen Seks pozisyonları

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda, bel ağrısı çeken erkek veya kadınlara iyi gelecek güvenli seks pozisyonları bulundu.

Press Associationhaber ajansından Ella Pickover’ın haberine göre, araştırmada yaygın görüşün aksine iç içe geçmiş iki kaşığı hatırlattığı için İngilizcede “kaşık” anlamına gelen “spooning” kelimesi ile anlatılan pozisyonun bel sağlığı için iyi olmadığı ortaya çıktı.

Oturunca bel ağrınız varsa diz üstü pozisyon!

Uzmanlar,  bel ağrısı sorunu olan kişilerde ağrıyı neyin tetiklediğine dayanarak, güvenli ve sağlıklı pozisyonlar araştırdı. Yapılan araştırmalar sonucunda eğer öne eğik durumda olunduğunda veya uzun süre oturma pozisyonunda kalındığında kötüleşen kişilere diz üstü pozisyonların hiçbir rahatsızlık vermeyeceğini, daha güvenli olduğunu ortaya çıkardı.

Kaşık pozisyonunu denemeyin!

Uzmanlar bel ağrısı veya bel fıtığı sorunları yaşayan kişilere kaşık pozisyonunu kesinlikle önermiyor. Uzmanlar bu erkeklerin seks sırasında omurgalarını kullanarak hareket etmektense, kalçalarını kullanarak hareket etmeleri gerektiğini de söylüyor.

Araştırma ekibinden Natalie Sidorkewicz “Bundan önce ‘spooning’  yani kaşık pozisyonu doktorlar tarafından tavsiye edilen pozisyondu” diyor. “Fakat bulgularımıza göre, bunun kesinlikle doğru olmadığı ortaya çıkt ” diye ekliyor.

“Bel Ağrısına iyi gelen Seks pozisyonları” üzerine 1 yorum

  1. Semiha says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir