Kapat

Banyo ve Tuvalet Temizliği

Anasayfa
El işleri Banyo ve Tuvalet Temizliği

Evimizin en temiz kalması gereken yeri banyo ve tuvalettir. Bu bölgelerin temizliği oldukça kolaydır. Temizliği genelde üç günde bir olarak yapılması tavsiye edilir. Hastalıklar ve bakterilerin oluşması kolaydır. Bu nedenle derinlemesine temizlik yapmak önemlidir. Sizde banyo ve tuvaletlerinizi derinlemesine temizleyebilir ve mikrop ve bakterilere veda edebilirsiniz.

Öncelik olarak banyodan başlayalım. Banyolar da fazla eşya bulundurulmaması gerekmektedir. Çünkü ne kadar fazla detay olursa banyonuzda hem temizleme işlemi zorlaşır hemde bakteriler için elverişli bir ortam oluşur bu nedenle az eşya olmalıdır. Temizlik için çamaşır suyu kullanabilir ve otomatik oda spreyi kullanabilirsiniz.

Tuvaletlerde de aynı banyoda olduğu gibi az eşya olmasına dikkat etmelisiniz. Tuvalet terliğiniz mikrop barındırmayacak malzemeden yapılmış olmalıdır. Hem mikropların çoğalmasını engelleyebilir hemde uzun zaman kullanabilir ve dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Lavaboları sizin tercihiniz olan temizleyiciler ile sıkarak bir süre beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Hem lekelerden hemde bakterilerden kurtulabilirsiniz. Evinizin temizliği siz ne kadar pratik iseniz o kadar kolaydır. Elde olan pratik bilgileriniz ile evinizi kolay bir şekilde temizleyebilir ve mikroplara veda edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir