Kapat

Bal Peteği Örneği Nasıl Yapılır?

Anasayfa
El işleri Bal Peteği Örneği Nasıl Yapılır?

Kolay bir şekilde Bal Peteği Örneği nasıl yapıldığını sizlere 6 adımda göstereceğiz. İlk olarak bal peteği modeli nasıl başlanır ve bal peteği nasıl yapılır bunları belirterek kolay basamaklar ile bal peteği örgü modeli oluşturmuş olacağız. Sizler için maddeler halinde Bal peteği örneğini anlatmaya çalıştık. Aşağıda ki adımları izleyerek sizlerde güzel modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

Bal Peteği Örneği için ilk olarak yapmamız gerekenler Kenar ilmek ardından 2 ilmek sağ şiş ile sağ tarafa doğru bir şekilde çaprazlanıp ilk adım tamamlanır.

Bal Peteği Örneği için ikinci olarak yapmamız gerekenler Çaprazlayan ilmekler sol şişe doğru alınıp düz bir şekilde örülür.

Bal Peteği Örneği için üçüncü olarak yapmamız gerekenler Yanındaki 2 ilmek bu kez sol şiş ile sol tarafa çapraz alınarak. Sol şişe doğru düz bir şekilde örülür ve tamamlanır.

Bal Peteği Örneği için dördüncü olarak yapmamız gerekenler ise Modelin arka sıraları zıt örgü ile örmek olacaktır.

Bal Peteği Örneği için beşinci olarak yapmamız gerekenler İkinci ve diğer sıralarda , birinci sırada olduğu sağa çapraz ilmekler sola şeklinde uygulanır.

Bal Peteği Örneği için son olarak yapmamız gerekenler Sola çapraz ilmekler sağa zıt örgü ile örülerek petekler oluşturulur. Modelimiz tamamlanmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir