Kapat

Baklava Örgü Örneği Nasıl Yapılır?

Anasayfa
El işleri Baklava Örgü Örneği Nasıl Yapılır?

Yedi kolay adımda sizde baklava desenini öğrenebilir baklava desenli kazak modelleri yapabilirsiniz. İlk olarak şişle örgüde baklava deseni yapılışı nasıl olur onun anlatmak ile işe başlayacağız. iki renkli baklava örneği örneği içinde bu tavsiyeleri kullanabileceksiniz. baklava desenli kazak modelleri günümüzde oldukça popüler bir hal aldığını da belirtebiliriz. Özellikle kazak türü modeller için bire bir olduğunu söylemek siz hanımlar için çok önemli ve güzel bir haber.

Baklava örneği için ilk olarak yapmamız gerekenler 6 ilmek geri örgü ile başlanarak yapılır.

Baklava örneği için ikinci olarak yapmamız gerekenler 8 ilmek düz ve ileri örgü ile yapılır, ilk adım bu sıra bütün bir şekilde bitirilir.

Baklava örneği için üçüncü olarak yapmamız gerekenler Örgünün ters yüzü ile geri yüzünde 6 ilmek ters örgü ile  yapılan ilmekler ilk olarak düz olarak örüldükten sonra, diğer 8 ilmekler arası ters örgü son örgü örülerek bu işlemde tamamlanır.

Baklava örneği için dördüncü olarak yapmamız gerekenler 6 ters ilmek ile ilmeğin 3 ilmek sağ yana çapraz bir şekilde uygulanır.

Baklava örneği için ilk beşinci yapmamız gerekenler 3 ilmek sağa yöneltirken ilmek için de iç taraf olarak alınır,

Baklava örneği için altıncı olarak yapmamız gerekenler Diğer 3 ilmek ilk olarak sol yana çapraz olarak alınır. Bu şekilde ilk ara ilmekler 8 ilmek olana dek baklava şekli olarak açılır, daha sonra ise tam tersi işlemle bu kez ilk ilmekler için içe doğru bir kaydırma ile tepede 3 er ilmekler yan yana bir sıra olana dek direk kapatılır.

Baklava örneği için son olarak yapmamız gerekenler Tepede tekrar 6 ilmek geri örgü yapılır. Baklava örneği bitmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir