Kapat

Aşk Evliliği Mi Mantık Evliliği Mi ?

Anasayfa
Aşk ve ilişkiler Aşk Evliliği Mi Mantık Evliliği Mi ?

Yıllardır sorulan bir sorudur: Aşk evliliği mi?, Mantık evliliği mi? Bu sürekli tartışılan bir konu olsa da herkesin kendine göre doğru görüşleri illa ki var. Fakat eğer sizin henüz bu konuda bir görüşünüz yoksa size iki durumu da daha iyi yaşam olarak açıklayalım. İlk olarak aşk evliliğine baktığımız zaman sevdiğimiz insanla zaten istediğimiz hayalimizi gerçekleştirdiğimiz için bizden iyisi ve mutlusu yok. Çünkü evliliğin ilk zamanları katlanarak çoğalan aşktan ötürü iki tarafında gözünü kör edebilir.Hiç bir hatalı hareket göze batmaz.Tarafların dilinden güzel sözler hiç mi hiç eksik olmaz.Aşk evliliklerinde cicim ayı dediğimiz bu aylarda kişi hatalı durumlarda bile hatayı eşinde değil her zaman kendinde arar.Onun için yapmayacağı fedakarlık yoktur.Fakat bu durum bir zaman sonra farkında olmadan çiftleri yıpratarak sorunların baş göstermesine sebep oluyor.Yani evet aşk evliliği tabi ki ilk tercihiniz olmalı ama aşk evliliğini de zihninizde kusursuzmuş gibi bir hale getirmeyin.
Mantık evliliğine gelince ise, elbette mantık evliliği aşk evliliği kadar hayal kırıklığı yaratmıyor.Çünkü çiftler zaten birbirlerinden çok bir şey beklemiyor.Dolayısıyla mantık evliliği kimi zaman aşk evliliğinden çok daha uzun ve çok daha huzurlu sürebiliyor. Ama evlilik aşk ve sevgi olmadan olacak bir şey değil. Çünkü eğer sadece mantık gözüyle bakarsanız evliliğinizin işinizden bir farkı kalmaz.

Peki doğru olan nedir? Bana göre evlilikte duygu çok önemlidir.

Evlilik bir şirket değildir. Evlilik özlemek, özlenmek, sevmek, dokunmak ve güzel bir yaşamı acı tatlı yönleriyle şiir gibi, şarkı gibi paylaşmaktır.

Bazen birlikte gülmek, bazen gözyaşı dökmek, bazen de yıldızların altında kumlara uzanmaktır.

Bana göre en doğrusu aşk ve sevgi evlilikleridir. Ancak evleneceğiniz kişiyle bir hayat boyu birlikte yaşayacağınızın farkında olarak, temel konularda taviz vermeden, kısacası ayaklarınızın yerden kesilmemesi koşuluyla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir