Kapat

Altın Günlerine Özel Menü

Anasayfa
Yemek Tarifleri Altın Günlerine Özel Menü

Altın günleri hem komşuluk ilişkileri hemde küçük bir birikim imkanı sağlayan kadınlar için fayda sağlayan bir eylemdir. Altın günlerinde misafirlerinizi iyi bir şekilde ağırlamanız için en önemli olan etmenlerden biri ise tabi ki de yiyeceklerdir. Misafirleriniz yemekten ne kadar zevk alırsa hem muhabbet hemde samimiyetin artacağını söyleyebilirim.

Hazırlayacağınız menü de hem birbiri ile uyum hemde lezzet bütünlüğü sağlamanız çok önemlidir. Yediğiniz yemekten zevk almanız psikolojik olarak sizi mutlu yapar. Sizde birkaç tavsiye ile güzel bir yemek menüsü hazırlayabilir ve misafirlerinizi mutlu bir şekilde ağırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk iş ise tatlı ve tuzlu oranını ayarlamak olacaktır. Yemeklerin hepsinin tuzlu veya tatlı olması olumsuz bir menü olarak söyleyebiliriz.

Menüde fazla çeşit ürüne yer vermeyiniz. Bir tuzlu bir tatlı birde karın doyuracak bir yiyecek seçebilirsiniz. Karın doyurucu olarak börek poğaça tarzı yiyecekler seçebilirsiniz. Tabi ki de her öğünde olduğu gibi çay içecek olarak demirbaş olmalıdır. İçecek için çayın yanında ekstra olarak asitsiz içecekleri tercih etmeniz yemeklerin lezzetlerini etkilemesini engelleyebilir hemde yaptığınız menüye dahada uyumlu olacağını söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir