Kapat

4 Adımda Daha Büyük Gözler

Anasayfa
Güzellik 4 Adımda Daha Büyük Gözler

Büyük gözlere sahip olmak istemeyen yoktur herhalde? Çoğu kişi gözlerinin küçük olmasından şikayetçidir. Eğer sizde keşke daha büyük gözlerim olsaydı diyenlerdenseniz, yapacağınız şey çok basit. Makyaj hileleriyle, şikayetçi olduğunuz gözlerinizi dakikalar içinde muhteşem bir görüntüye ulaştırabilirsiniz.

Eyeliner gözlere istediğiniz şekli vermek için ihtiyacınız olan en etkili malzemelerden biridir. İlk olarak göz kapağınıza eyeliner ile kalın bir çizgi çekin.  Eyeliner kullanımında diplerden başlamak yerine ortadan başlayarak kuyruğu birleştirmek bize olduğundan daha iri gözlere sahip olma imkânı verecektir.
Şimdi sıra gözün iç kısımlarına geldi. Gözün iç kısmını beyaza yakın bir göz kalemi ile boyayın. Gözün iç kısmına çekilen beyaz kalem gözleri anında daha büyük gösterir. Ancak kalemin tonunun bembeyaz olmamasına dikkat edin. Kırık beyaz tonları daha doğal duracaktır.
Takma kirpikler hiç şüphesiz gözlere anlam katan, onları olduğundan iri gösteren mucizevi bir üründür. Sizde üst kirpiklerinizi, takma kirpik yardımıyla güçlendirin. Takma kirpik kullanmayı sevmeyenler varsa onlar rimel uygulamadan önce, bir kirpik kıvırıcıdan yardım alabilir. Daha koyu etki sağlayacak bir maskara kullanmanız da harika sonuçlar verecektir.
İri görünecek gözlerin olmazsa olmazı kaşlara geldi sıra. Çok  kalın olan kaşlar gözü olduğundan küçük gösterir. Düzgün alınmış ve normal incelikteki kaşlar bizim iri gözlerimiz için yeterli etkiyi doğuracaktır. Özellikle çok ince ve çok kalın kaşlardan uzak durmakta fayda var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir